Do startu 4. Gdańsk Maratonu pozostało:

Czytaj więcej...

Biegi młodzieżowe, jako wydarzenie towarzyszące 4. Gdańsk Maratonowi, będą okazją do przeżycia przez najmłodszych emocji, które towarzyszą ich rodzicom podczas pokonywania dystansu 42,195 km. Młodzi biegacze będą finiszować w tym samym miejscu, co maratończycy.

Biegi dla dzieci to impreza dedykowana najmłodszym biegaczom, która odbędzie się 14 kwietnia 2018 r., dzień przed głównym startem maratończyków. Organizatorami są: Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu. Start i meta zlokalizowane będą w hali AMBEREXPO, więc pogoda nie powinna być straszna dla młodych sportowców. Poza tym, będą finiszować w tym samym miejscu, co maratończycy! Nie ma wątpliwości, że dla wielu z nich będzie to dodatkową atrakcją. Możliwość poczucia się jak dorosły na mecie będzie z pewnością wielkim przeżyciem! Każdy młody finiszer otrzyma pamiątkowe trofeum, a najlepsi na podium dodatkowo puchary. Wśród kibiców znajdą się z pewnością rodzice, ale również drużyna maskotek, które chętnie będą wspierać małych zawodników.

Opłata startowa wynosi 19 PLN. Obowiązuje limit 500 uczestników. Zapisy potrwają do 26 marca.

Formularz rejestracyjny: https://zapisy.sts-timing.pl/221-kids/

KATEGORIE

 • do 3 lat – dystans 100 m (start z opiekunem)
 • 4-5 lat – 200 m
 • 6-7 lat – 400 m
 • 8-9 lat – 800 m
 • 10-11 lat – 1000 m
 • 12-13 lat – 1500 m
 • 14-15 lat – 1500 m

Czytaj więcej...

Trzeci rok z rzędu Gdańsk Maraton, organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu, zdobywa tytuł najlepszej w Polsce dużej imprezy na dystansie maratonu, w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl.

Ubiegłoroczny, 3. Gdańsk Maraton po raz kolejny otrzymał wyróżnienie Złoty Bieg przyznane przez samych biegaczy oceniających poziom organizacyjny. W głosowaniu mogli wziąć udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy portalu i głosowali tylko i wyłącznie na biegi, w których sami brali udział. Ponadto, impreza zdobyła miejsce na podium w kategorii imprez masowych powyżej 1000 uczestników, uwzględniające wszystkie biegi masowe w Polsce na różnych dystansach.

Więcej informacji na temat głosowania można znaleźć na stronie organizatora plebiscytu: https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=14&action=17

 1. Gdańsk Maraton zdobył dodatkowo wyróżnienia w kategoriach:
 • Biegi masowe powyżej 1000 uczestników – 2. miejsce
 • Miasta powyżej 100.000 mieszkańców – 1. miejsce
 • Biegi organizowane przez urzędy miast, gminy, OSIRy – 4. miejsce
 • Województwo Pomorskie – 2. miejsce

Oprócz maratonu, biegacze docenili również organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Radiem Gdańsk 55. Bieg Westerplatte, który otrzymał wyróżnienia w czterech kategoriach.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do skorzystania z oferty hotelowej partnera 4. Gdańsk Maratonu. Sieć ACCORHOTELS przygotowała dla Was specjalne pakiety na noclegi w trakcie naszej imprezy. Dla uczestników Maratonu hotele tej sieci zlokalizowane w Gdańsku i Sopocie oferują nocleg ze śniadaniem, późniejsze wymeldowanie, rabat na usługi gastronomiczne oraz nielimitowany wstęp na basen, saunę i siłownię w wybranych obiektach. Szczegóły w zakładce NOCLEG.

Novotel Hotels oferują różnorodne usługi i rozwiązania dla gości zarówno podróżujących w interesach, jak i turystycznie: przestronne pokoje o modulowanym układzie, zbilansowane posiłki 24/7, sale spotkań, uważną i zapobiegliwą obsługę, miejsca zabaw dla dzieci, wielofunkcyjne lobby i sale fitness. Poprzez PLANET 21, czyli program zrównoważonego rozwoju AccorHotels, Novotel angażuje się na rzecz Ludzkości i Ziemi. Novotel posiada ponad 480 hoteli w 58 krajach, idealnie usytuowanych w centrach głównych miast, dzielnicach biznesu i ośrodkach turystycznych. W Trójmieście marka Novotel jest reprezentowna przez dwa hotele: Novotel Gdańsk Marina oraz Novotel Gdańsk Centrum. Pierwszy jest ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie plaży w Jelitkowie, drugi zaś bezpośrednio przylega do gdańskiej Starówki. 

Grupa AccorHotels to światowy lider w dziedzinie obsługi podróżnych i związanego z tym stylu życia oraz cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań, oferujący wyjątkowe przeżycia w ponad 4200 hotelach, resortach i rezydencjach, jak również w ponad 10 000 ekskluzywnych prywatnych rezydencji na całym świecie.

Facebook:https://www.facebook.com/Novotelhotels.polska/ 

 

Czytaj więcej...

Sztandarowe imprezy Gdańskiego Ośrodka Sportu – 3. Gdańsk Maraton oraz 55. Bieg Westerplatte – po raz kolejny zostały nominowane do nagrody Złoty Bieg. Organizatorem plebiscytu jest popularny portal skupiający biegaczy, maratonypolskie.pl.

W głosowaniu będą mogli wziąć udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy portalu. Do tego, swoje głosy  oddadzą tylko i wyłącznie na biegi, w których sami brali udział.
Głosowanie ruszy 14 lutego br. i trwać będzie przez tydzień. Zasady głosowania oraz wszystkie dodatkowe informacje znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=8&action=8&code=3119

Gorąco zachęcamy do oddania Waszych głosów na gdańskie imprezy.

 

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w biegu „Gdańsk na Piątkę”, imprezie towarzyszącą 4. Gdańsk Maratonu. 14 kwietnia 2018 r., w przeddzień startu na królewskim dystansie, odbędzie się bieg na atestowanym dystansie 5 km. W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć „maratoński” klimat i wystartować w krótkim biegu, którego start i meta będą dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później rozpoczną i zakończą swoją biegową przygodę maratończycy. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 km przygotowaliśmy pamiątkowy  medal.

Przewidzianych jest 2000 miejsc. Opłata startowa wynosi 29 PLN.

Zapisy właśnie ruszyły:  https://zapisy.sts-timing.pl/261/

REGULAMIN
TRASA

 

Czytaj więcej...

Trwa Plebiscyt Ligi Biegowej na Biegową Imprezę Roku 2017. Do 24 stycznia można zgłaszać biegi, które uważacie, że powinny zostać szczególnie wyróżnione. Zachęcamy do oddawania głosów na imprezy: 3. Gdańsk Maraton oraz 55. Bieg Westerplatte, Bieg do Źródeł oraz Gdańsk Biega organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu.

Stworzenie biegu, bez względu na to, czy impreza ma charakter masowy czy lokalny, to ogromne wyzwanie dla organizatorów. Portal ligabiegowa.pl chce z Waszą pomocą docenić organizatorów za to, co robią dla biegowej społeczności.

Na czym polega Plebiscyt?

Do 24 stycznia 2018 r. można zgłaszać propozycje imprez biegowych, które Waszym zdaniem powinny zostać nominowane do Plebiscytu. Zgłoszeń należy dokonywać drogą mailową, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Plebiscyt na Biegową Imprezę Roku 2017, będzie obejmował poszczególne kategorie:

Biegowa Impreza Roku 2017 – bieg na 5 km
Biegowa Impreza Roku 2017 – bieg na 10 km
Biegowa Impreza Roku 2017 – półmaraton
Biegowa Impreza Roku 2017 – maraton
Biegowa Impreza Roku 2017 – kategoria „Inne”

Kategoria „Inne” obejmuje wszystkie imprezy biegowe, które rozgrywane są na „nietypowych” dystansach i których nie można zakwalifikować do kategorii pozostałych.

Spośród wszystkich zgłoszeń, zostanie wybranych 5 imprez biegowych z każdej kategorii, które pojawiały się najczęściej w Waszych e-mailach.

29 stycznia o godz. 8:00 zostanie ogłoszona lista nominowanych do Plebiscytu biegów i uruchomione głosowanie na Imprezę Roku 2017 w poszczególnych kategoriach. Głosowanie potrwa do 18 lutego. 19 lutego zostanie ogłoszona lista zwycięzców. Oprócz wytypowania zwycięzców poprzez głosowanie, dodatkowo zostanie zorganizowane Grand Prix Runner’s World. Zwycięzcę tej kategorii wyłoni Jury, składające się z dziennikarzy Runner’s World, redaktora Ligi Biegowej oraz znanych postaci biegowego świata. Przewodniczącym Jury będzie redaktor naczelny Runner’s World, Marek Dudziński.

Co powinno zawierać zgłoszenie?

Jedna osoba może zgłosić po jednej imprezie z każdej kategorii: 1 bieg na 5 km, 1 bieg na 10 km, 1 półmaraton, 1 maraton raz 1 imprezę z kategorii „Inne”. Zgłoszenie musi zawierać pełną nazwę danej imprezy, link do strony internetowej imprezy (jeśli nie ma takiej, link do wydarzenia/Fanpage imprezy na Facebooku), Twoje imię i nazwisko, a także informację, dlaczego Twoim zdaniem właśnie te imprezy powinny zostać nominowane do Plebiscytu.

Zgłoszenia wysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule: „Plebiscyt”.

Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...

Gdański Ośrodek Sportu postanowił przeznaczyć na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pakiet startowy uprawniający do udziału w 4. Gdańsk Maratonie z numerem „1”.

W skład każdego pakietu startowego wejdzie dedykowana imprezie, pamiątkowa koszulka oraz upominki przygotowane przez Partnerów imprezy.

Licytuj pakiet startowy na Gdańsk Maraton                                                                                                                       

 

Czytaj więcej...

Kemira to fińska firma z branży chemicznej działająca na globalnym rynku. Firma posiada swoje oddziały w 40 krajach i zatrudnia ponad 5 tyś. pracowników. Kemira oferuje doświadczenie i indywidualnie dobrane połączenia środków chemicznych dla branż intensywnie korzystających z wody.

Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku zatrudnia 220 osób  w takich działach jak obsługa klienta, finanse, zakupy, logistyka i IT. Jednym z priorytetów firmy jest troska o człowieka, zapewnienie mu zdrowego i bezpiecznego otoczenia. Stąd promocja sportu, w tym biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej. Pracownicy gdańskiego oddziału chętnie trenują na co dzień, a do 4. Gdańsk Maratonu przygotowują się pod czujnym okiem profesjonalnego trenera. Każdy według swoich możliwości, w swoim czasie i z inną motywacją, ale w końcu w różnorodności siła. Zapraszamy na start!

Kemira Gdańsk,

Al. Grunwaldzka 411,

80-309 Gdańsk, Poland

FB: kemira gdansk

                                                                                                                       

Wszystkie aktualności