Zdjecie slider
Zdjecie slider
Zdjecie slider
Zdjecie slider
Zdjecie slider

Trasa 6. Gdańsk Maratonu

Do 6. Gdańsk Maratonu pozostały nieco ponad 3 miesiące, my natomiast z przyjemnością prezentujemy trasę tegorocznego biegu na królewskim dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Jak zwykle uczestnicy tego wyjątkowego wyzwania przebiegać będą w sąsiedztwie najbardziej charakterystycznych punktów na mapie stolicy Pomorza.

Bieg główny 6. Gdańsk Maratonu odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia 2020 roku. Trasa, ze względu na planowane przez Miasto inwestycje, różnić się będzie nieco od tej z lat poprzednich, szczególnie w okolicach Starego Miasta.

Biegacze tradycyjnie już rozpoczną zawody od podziwiania Stadionu Energa Gdańsk i wraz z sugestiami uczestników ubiegłorocznej edycji, ruszą w kierunku Nowego Portu już na samym początku, a nie na końcu dystansu. Następnie pobiegną w kierunku Starego Miasta, miną Europejskie Centrum Solidarności oraz Fontannę Neptuna, żeby tam zawrócić i Alejami Zwycięstwa oraz Grunwaldzką ruszyć w kierunku Sopotu. Potem „jeszcze tylko” Ergo Arena, gdańskie Przymorze, Park im. Ronalda Reagana, rzut oka na molo w Brzeźnie i już można skierować się do mety, usytuowanej w hali Targów Amber Expo. Krótko mówiąc – 42 kilometry i 195 metrów wypełnionych po brzegi wspaniałymi widokami i turystycznymi atrakcjami Gdańska.

Trasa może jeszcze ulec nieznacznym modyfikacjom.