Zdjecie slider
Zdjecie slider
Zdjecie slider
Zdjecie slider
Zdjecie slider

Zapisz się do 6. Gdańsk Maratonu – jednej z najbardziej wyczekiwanych imprez sportowych 2022 roku!

Jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez biegowych w Polsce odbędzie się 10 kwietnia 2022 roku. Trwają zapisy na 6. Gdańsk Maraton – na liście startowej już teraz znajdują się blisko 2 tysiące uczestników!

Termin: 10 kwietnia 2022, godzina 9:00.

W 2020 roku 6. edycja Gdańsk Maratonu została odwołana z powodu pandemii, a niełatwą, odpowiedzialną decyzję w perspektywie nieznanego jeszcze wirusa Gdański Ośrodek Sportu podjął jako jeden z pierwszych organizatorów w Polsce. Impreza w 2021 roku otrzymała numer 5.5 i odbyła się w formie hybrydowej: wirtualnie, bądź według sugerowanych tras, z wykorzystaniem rozstawionych w charakterystycznych lokalizacjach Gdańska punktów kontrolnych.

Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy biegacze czekali na zapowiedź pełnej, tradycyjnej, niosącej ze sobą największy ładunek emocjonalny edycji Gdańsk Maratonu. Lista startowa na ponad cztery miesiące przed zawodami zawiera blisko dwa tysiące osób z opłaconą opłatą startową, a kolejne 1500 zawodników wypełniło formularz zgłoszeniowy. To pokazuje ogromny głód uczestnictwa w imprezie, która wielokrotnie zostawała nagradzana wśród podobnych tego typu inicjatyw w całym kraju. Zaufanie, piękna trasa, świetna organizacja, fantastyczna atmosfera – nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do dołączenia do tego szerokiego już grona osób, które w połowie kwietnia przyszłego roku staną na starcie, a następnie przekroczą linię mety 6. Gdańsk Maratonu!

Gdański Ośrodek Sportu już pracuje nad inicjatywą, mającą na celu jak najlepsze przygotowanie zawodników do wielkiego wyzwania, jakim jest pokonanie królewskiego dystansu 42 kilometrów i 195 metrów. Kto startował w poprzednich edycjach Gdańsk Maratonu może już domyślać się o co chodzi…Bądźcie czujni, śledźcie media społecznościowe Gdańsk Maratonu i Gdańskiego Ośrodka Sportu, o inicjatywie poinformujemy, gdy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik!