Jesteś gotowy na nowe wyzwania? A może chcesz przeżyć wyjątkową przygodę? Nic prostszego ! Posmakuj działania jako Wolontariusz podczas 4. Gdańsk Maratonu. Poprzednie edycje gdańskiej imprezy, dzięki głosom osób w nim uczestniczących, zdobyły tytuł Złotego Biegu wśród dużych maratonów. Teraz to Wy możecie stać się częścią tej wyjątkowej imprezy biegowej i przyczynić się do jej powodzenia.

Zapraszamy i pamiętajcie: jak każda duża impreza w Gdańsku, również ta nie może się odbyć bez Waszego wsparcia! :)

 

Potrzebujemy waszej pomocy na stanowiskach:

Biuro zawodów - to miejsce dla uczestników maratonu w którym odbierają pakiety startowe. Działanie to wymaga odpowiedniej organizacji pracy, żeby każdy biegacz otrzymał swój pakiet.

Depozyty - to miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Wolontariusze działający w depozytach mają za zadanie przyjmować rzeczy od biegaczy oraz sprawnie je wydawać w miarę, jak kolejni biegacze będą kończyli bieg. Działanie to wymaga odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji pracy – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. Wolontariusze dbają także o to, żeby każdy biegacz otrzymał swoje własne rzeczy.

Start/Meta - Wolontariusze obsługi startu i mety pomagają w przygotowaniu i sprawnej organizacji startu, oraz obsługują biegaczy po przekroczeniu mety. Do zadań Wolontariuszy należy między innymi oddzielanie stref startowych - miejsc, z których startują osoby, które chcą skończyć bieg w określonym czasie, a następnie wypuszczanie biegaczy z określonej strefy. Dzięki temu zawodnicy wolniejsi nie przeszkadzają osobom biegnącym szybciej. Wolontariusze będą przygotowywać i podawać napoje izotoniczne oraz wodę, a następnie wręczać pamiątkowe medale wszystkim, którzy ukończą bieg.

Strefa zmian sztafety- Wsparcie organizatora w 3 strefach zmian sztafet. Wolontariusze przygotowują małe punkty odżywcze.

Wolontariuszom oferujemy:

  • świetną zabawę :D,
  • szkolenia wprowadzające,
  • wodę i poczęstunek w czasie trwania wolontariatu,
  • koszulkę wolontariusza,
  • ubezpieczenie na czas trwania wolontariatu,
  • identyfikator zwalniający z opłat za przejazd komunikacją miejską na terenie Gdańska w dniu wydarzenia (Autobusy i Tramwaje),
  • pisemne potwierdzenie odbycia wolontariatu,
  • imprezę podsumowującą;

Wolontariuszom spoza Gdańska nie zapewniamy zakwaterowania na czas wolontariatu oraz nie zwracamy kosztów dojazdu do Gdańska. Osoby te, jeżeli chcą działać w ramach 4.Gdańsk Maratonu, muszą samodzielnie zapewnić sobie zakwaterowanie i dojazd.

Miejsca działania:

  • AmberExpo
  • Strefy zmiany sztafety (zbiórka na AmberExpo, zapewniony dojazd do strefy zmiany sztafety)

Dodatkowe informacje/oczekiwania:

- obowiązkowy udział w szkoleniach

- ze względu na limit miejsc aplikacja na ofertę nie jest równoznaczna z udziałem w akcji

- kolejność zgłoszeń decyduje o wyborze obszaru/miejsca działania

 

Jeżeli jesteś odpowiedzialny, samodzielny oraz czujesz się na siłach by pomóc to Twój wiek nie stanowi przeszkody! Wystarczy zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na udział w wolontariacie.

 

FORMULARZ
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScihwsTfLOTmf6ivHzFOnuw-LovVXnv2rew6Otik1rWHqRqwQ/viewform

Jak się zgłosić?

Do dnia 25 marca 2018 r. należy wypełnić formularz rekrutacyjny.