Do startu pozostało:

Start

21.05.2021

Godzina: 15:00:00

Maraton w wersji hybrydowej

Maraton w wersji hybrydowej

Dzięki tej formule będzie można poczuć atmosferę wielkiego, biegowego święta, jakim jest Gdańsk Maraton. Impreza zaplanowana jest na termin, w którym pierwotnie miały odbyć się tegoroczne zawody, czyli 21-23 maja 2021. Biuro zawodów oraz depozyt będzie znajdował się na parkingu na końcu Al. Jana Pawła II. Biuro zawodów będzie czynne: w piątek od 15:00 do 20:00, a w sobotę i w niedzielę od 9:00 do 18:00. Trasa nie będzie wyznaczona.

Każdy z uczestników 5.5 Gdańsk Maratonu pokonuje dystans po zaplanowanej przez siebie trasie biegowej. Dlatego trasę warto zaplanować z wyprzedzeniem, wykorzystując w tym celu infrastrukturę i ścieżki biegowe, których w Gdańsku nie brakuje. Uczestnicy posiadający numery startowe, będą mogli skorzystać także
z punktów odżywczych, umiejscowionych w kilku punktach miasta: w okolicach Ergo Areny, Opery Bałtyckiej, Stadionu na Letnicy, Targu Węglowego oraz Hali Olivii.
W punktach odżywczych dostępne będą: woda, izotonik, banan oraz sanitariaty.

Zawodnicy nie będą klasyfikowani ani nagradzani za najlepszy czas. Biegacze, którzy ukończą Maraton w określonym terminie otrzymają na mecie medal, pamiątkową bawełnianą koszulkę finiszera oraz recovery bag.

 

Przebiegnięty dystans będzie weryfikowany na podstawie zrzutu ekranu
z aplikacji lub urządzeń monitorujących trasę, czas i przebytą odległość.

Na identycznych zasadach, w tym samym miejscu, będzie można wystartować
w tradycyjnie towarzyszących Gdańsk Maratonowi imprezach: Biegu na Piątkę oraz Sztafecie Maratońskiej. Łączny dystans przebiegnięty przez członków sztafety ma być co najmniej równy maratońskiemu, bez konkretnego podziału odległości dla poszczególnych biegaczy.

Maraton w wersji hybrydowej na raty

Dystans 42 kilometrów i 195 metrów, korzystając przy tym z infrastruktury opisanej powyżej, będzie można pokonać w rozłożeniu na trzy dni, pomiędzy 21 a 23 maja.