Do startu 5. Gdańsk Maratonu pozostało:

Pacemakerzy

Krzysztof Sarapuk – Triathlonista, maratończyk. Mistrz polski age group na dystansie olimpijskim, PB w maratonie 2:29.

Darek Kokociński – Pasjonują mnie biegi ultra, zwłaszcza górskie. Wykorzystuję każdą okazję by wybrać się na wycieczkę lub zawody w pofałdowanym terenie. Maraton po płaskim traktuję jak trening, ale w przypadku prowadzenia grupy na konkretny czas to spora odpowiedzialność. Już trzykrotnie miałem okazję sprawdzić się w tej roli podczas Gdańsk Maraton, zawsze z powodzeniem i sprawiało mi to ogromną satysfakcję. W tym roku również postaram się wywiązać się z powierzonego zadania i pomóc innym zawodnikom w osiągnięciu zamierzonego celu.

Piotr Słodowicz – Na co dzień „bankster” po dobrej stronie mocy. W wolnej chwili pasjonat biegania, roweru uroków przyrody. Od kilku bawię się triathlonem. Wyznaję zasadę 3xZ. Najbardziej udany start to drugi maraton, po 12 miesiącach od rozpoczęcia biegania, który pobiegłem z czasem 3:07:58 co pozostaje nadal moim rekordem. Podziwiam ludzi lubiących startować często w maratonach, to ogromny i satysfakcjonujący wysiłek. Pacemaker podczas wszystkich dotychczasowych edycji Gdańsk Maraton, Maratonu Solidarności oraz Połmaratonu Gdansk.

Bartek Wasiński  Maratończyk i Ultramaratończyk z życiówka w maratonie 3:13:57 i wynikiem na dychę poniżej 40 min. Z wielką przyjemnością poprowadzę grupę na wynik 3:29:59. Po raz kolejny poprowadzi grupę na 3:30 podczas Gdańsk Maraton.

Adam Szymborski – miłośnik biegania i zimowych kąpieli. Spotkać go można podczas wybiegań w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. W maratonie zadebiutował podczas 2 edycji Gdańsk Maraton, który ukończył w czasie 03:14:31

Tomasz korpalski – Namówiony przez znajomych z pracy wystartowałem trzy lata temu w Gdyńskim Biegu Świętojańskim i mnie wciągnęło. Od tamtego czasu regularnie biegam i startuję. Startuje także w biegach ultra, tegoroczny TUT- Trójmiejski Ultra Track na dystansie 68 km ukończył w czasie 06:08:57. Pacemaker także podczas Biegu Westerplatte.

Zibi Jakubek –  Przebiegłem kilkanaście królewskich dystansów, jako pacemaker zaliczyłem 5 maratonów oraz kilka połówek i krótszych biegów. Moja życiówka na maratonie to czas 3:19:22 który wybiegałem w Warszawie 2017 roku. Na gdańskim maratonie jako pejs będę 4-ty raz z rzędu. Razem z moim biegowym przyjacielem Andrzejem gwarantuje dobrą zabawę i fajne zwiedzanie naszego pięknego Gdańska.

Andrzej Wyrzykowski – Jako pacemaker wystartuję w Gdańsk Maraton po raz czwarty. Wszystkie edycje wspominam z uśmiechem. Wielka radość, możliwość dzielenia się emocjami z innymi biegaczami czyli niezapomniane przeżycie. Dystans 42, 195 km jest mi doskonale znany, ponieważ biegam maratony od 9 lat. Życiówka 3:26:01. Każdy maraton to inna historia, nowe wyzwanie a prowadzenie grupy to coś szczególnego, to duża odpowiedzialność i nieodparta chęć sprawdzenia się w roli „zająca”. Pobiegnijmy wspólnie, wspierajmy się na trasie a na mecie cieszmy się naszym sukcesem. Do zobaczenia na starcie 😉

Dariusz Lulewicz – 39 lat, w sercu zaś 18 wiosen, bo wiecznie zakochany w dwójce wspaniałych dzieci i równie cudownej żonie, Madzi. Biegam od ponad 10 lat, jest to dla mnie wręcz nałóg, biegam często i dużo, także pchając wózek z moim 5-letnim synkiem Robertem, a także wózek inwalidzki z moim niepełnosprawnym bratem bliźniakiem, Tomkiem, a w kolejce do wspólnego biegania czeka jeszcze młodszy syn – Staś. Do tej pory przebiegłem 16 maratonów, ponad 20 półmaratonów i prawie 200 biegów na krótszych dystansach. Pacemakerem byłem już kilka razy, w większości na dużych imprezach biegowych w Trójmieście. Wiele razy prowadziłem też znajomych biegaczy na konkretny czas, od biegu na 5km do półmaratonu. Zamierzam biegać przynajmniej jeden maraton rocznie do emerytury, a jak się da, to i dłużej 😉

Rafał Górecki – Mam 32 lata. Biegam, bo lubię.. Od 5 km po maraton i zabawę w triathlon. Na swoim koncie mam kilkadziesiąt startów na królewskim dystansie. Jako Peacmaker wystąpię w gdańskim maratonie po raz czwarty. Bieganie to moja pasja i styl życia.

Bartek Moll: Biegam od 2008 roku. Od tego czasu uczestniczyłem w wielu maratonach w kraju (m.in. Kraków, Warszawa, Dębno, Poznań, Gdańsk) jak i za granicą (Amsterdam, Barcelona, Berlin). Największym jednak przeżyciem był udział w 2010 w maratonie w Nowym Jorku. Tego nie da się opisać słowami! Od czterech lat jestem peacemakerem w Maratonie Solidarności w Gdańsku oraz od 2 edycji w Gdańsk Maraton.

Paweł Szwed – Jestem biegaczem, który chętnie porozmawia w czasie biegu na różne ciekawe tematy. W swoich startach przemierzam różne odcinki od 5 do 105 km. Moje motto to, „Czym gorzej tym lepiej”. Pacemaker podzczas Biegu Westerplatte, Gdynia Półmaraton.

Teresa Pietrzak – Bieganie to świetna zabawa, czasem walka z sobą i coraz to nowsze pomysły na starty. Do biegania namówił ją mąż. Pacemaker w duecie z Anią Gruźlewską podczas Biegu Westerplatte.

Ania Gruźlewska – Przygodę z bieganiem zaczęła w 2012 roku, dzięki niemu poznała mnóstwo wspaniałych ludzi. W 2016 roku podjęła wyzwanie biegania z balonami i sprawia jej to dużo radości. Teraz biega dla przyjemności i stara się nauczyć pływać kraulem. Kolejny rok poprowadzi grupę na 4:45.

Marcin Wojtowicz –w życiu przebiegłem kilkanaście maratonów z rekordem życiowym 3.12.14 uzyskanym podczas DOZ Łódź Maraton w 2017 roku, ponadto od lat uczestniczę w wielu biegach ulicznych na terenie kraju i zagranicą. Od  kilku lat też prowadzę jako zając rózne biegi, między innymi  podczas ubiegłorocznego maratonu w Dębnie, Maratonu solidarności, wielu półmaratonów i gdyńskich biegów na 10 km.

Marek Hudzik – biegam 7 sezon, zacząłem od Biegu Urodzinowego w Gdyni w 2012 roku. Od tego czasu się zaczęło i trwa nadal. Biegam z BBL w poniedziałki, a w soboty na bulwarze biorę udział w Parkrun’ie ( już ponad 190 na liczniku). Startowałem też w kilkunastu półmaratonach (PB 01:40:59 )i biegach na 10km ( PB 46’37”) Oczywiście i maraton się trafił 6 razy z najlepszym czasem 03:43:51 na OWM. Jako oficjalny peacemaker debiutowałem na maratonie w Gdańsku w 2016r. Od tamtej pory jestem co roku.